Domy nadväzujú svojím archetypálnym tvarom hmoty na tradičnú ľudovú architektúru, ktorá bola v rámci celého územia Slovenska a Čiech charakteristická sedlovou strechou s vysokým, či nízkym (zemľanky) sklonom a jednoduchým členením domu.
V minulosti architektúru formoval charakter okolitej prírody, klimatické podmienky, miestne materiály a remeselné zručnosti ľudí z daného kraja. Prirodzene tak vznikala architektúra, ktorá dokonale zapadala do prostredia, spolupôsobila harmonicky s prírodou i so samotnými ľuďmi. Vraciame sa k týmto základným hodnotám a preto individuálne pristupujeme k návrhu, kde má byť dom osadený.
Nielen hmota, ale i samotný interiér nadväzuje na ducha doby znovuobjavením drevených trámových stropov, drevenej podlahy, či hlinených omietok. Svetlo a slnko sú základnými faktormi, ktoré formujú vnútorné dispozície domov. Spoločenská časť reprezentovaná kuchyňou s jedálňou a obývacou izbou sa preto v čo najväčšej možnej miere otvárajú do exteriéru, aby tak bola zabezpečená ideálna distribúcia svetla a slnka počas celého dňa.
Náš tím nabáda ľudí k využívaniu bezprostrednej pôdy domu k výsadbe ovocných stromov, jedlých kríkov, zeleniny či byliniek. Vhodným návrhom tak záhrada plní okrem oddychovej zóny opäť aj svoju primárnu funkciu.
Záhrada s kompostom, či prípadne malým výbehom pre hydinu vytvárajú uzavretý cyklus odpadového hospodárstva, kde nič nevyjde nazmar. A tak sa biologický odpad z kuchyne ako "zázrakom premení" na čerstvú zeleninu, či vajíčka.
To, čo sa nezmestilo do domu, bude v "stodole". Novodobé stvárnenie hospodárskych budov v duchu doby humien a stodôl dáva architektonicky zaujímavé riešenie pre priestory ako: pracovňa, sauna, hosťovský dom, altánok, dieľňa, garáž, detská herňa, telocvičňa a pod. ...