Kontakt
Značky

Slovenské značky

8
Slovenských dodávateľov materiálov

Z úcty k predkom, ich intuitívnemu a múdremu prístupu výstavby, ale i spôsobe života, hodnôt a lásky k človeku i prírode...

V Slovenskom dome pristupujeme zodpovedne k výberu materiálov, z ktorého dom realizujeme - teda aj samotnej značky daného materiálu. Našim maximálnym úsilím je vybrať lokálnu značku, ak zodpovedá predstavám svetovej kvality.

To, že sa u nás už väčšina stavebných materiálov vyrába pod celosvetovým koncernom neovplyvníme a pre kvalitu materiálov je to aj dobre. Čo ale ovplyvníme, že podporíme a vyberieme taký materiál, ktorý sa ozaj vyrába na území Slovenska - vo výrobnom závode na našom území, ktoré vyrobili slovenské ruky a takto podporíme sami seba.

Tondach

Pálená brúsená tehla

Tehla je spoľahlivý stavebný materiál. Nikto nemôže spochybniť rokmi preverenú kvalitu a životnosť tehlových stavieb. Jej neustály vývoj je garanciou, že výber tehly na stavbu domu stojí na racionálnych základoch.

Tondach

Pórobetón Ytong

Originálny pórobetón Ytong je klasikou medzi stavebnými materiálmi, ponúka vysoký štandard tepelnej izolácie, mimoriadnu stabilitu a odolnosť. Pórobetónové tvárnice Ytong sa vyrábajú výhradne z prírodných surovín ako je piesok, vápno, cement a voda.

Tondach

Eurookná a dvere

Drevené vchodové dvere a eurookná, drevohliníkové okná, či bezpečnostné dvere, vďaka moderným technológiám používaných pri výrobe, spĺňajú požiadavky náročného zákazníka.

Tondach

Pálená škridla Tondach

Tradičná pálená škridla ako ideálne riešenie pre každú šikmú strechu. Výpalom pri teplote nad 1000°C získava pálená škridla Tondach životnosť min. 80 – 100 rokov, čím zabezpečí zachovanie hodnoty pre ďalšie generácie. Škridla je farebne stála aj bez dodatočnej údržby a nevyžaduje žiadne dodatočné nátery. Základnou surovinou je prírodná tehliarska hlina (íl), ktorá sa mieša s vodou, suší sa vzduchom a vypaľuje sa ohňom. Sfarbenie je prírodne čisté a bez chemických prísad.

Tondach

Tradičný výrobca kúpeľní

Značka Jika prakticky od svojho vzniku suverénne zastáva v Česku (a čoskoro aj Slovensku) pozíciu prvenstva medzi výrobcami sanitárnej keramiky - je symbolom tradície a kvality.